קצת עלינו…

לאלו מכם שהיו בתאילנד ולאלה שלא,

תרשו לנו להציג לכם קינוח רחוב מטריף מהמדינה הטרופית שאנו כל-כך אוהבים:

בננה לוטי (רוטי) הינו קינוח המורכב מבצק דקיק ביותר, המתקפל לריבוע מדוייק ובתוכו גלגלי בננה דקים וטריים. על אותו ריבוע, נמזג חלב ממותק ובחלק מהמקומות גם שוקולד להשלמת המנה.

שף סהר סבאג זיהה את הפוטנציאל הטמון במנה הקטנה והטעימה להפליא, חקר ובדק במשך שבועות את מקור הבצק, החמאה, התוספות ושלל הווראציות של המנה במקומות שונים.

את כל המידע שרכש בתאילנד, בתוספת כשרונו ונסיונו, איגד לעגלה אותנטית  אשר מביאה לכם את הקינוח רחוב התאילנדי במלוא הדרו, עם שדרוגים לפי בחירה.

שף סהר סבאג

שף סהר סבאג התחיל את דרכו במטבח בשנת 2004 בניהול בית קפה. אט אט התאהב במטבח ונרשם ללימוד מקצועיים בבית הספר לבישול ״ תדמור ״ . משם התמקצע והתמחה במטבח העל – הגורמה. ירידה לפרטים הקטנים, ושאיפה לשלמות הפכו לדרך חיים מבחינתו. מסיום לימודיו ועד היום, צבר ניסיון במסעדות המוכרות בארץ בניצוחם של השפים הגדולים בישראל.

במאי 2018, התקבל סהר לתוכנית הטלוויזיה ״משחקי השף״ אשר משודרת ברשת. עוד בשלב האודשנים, סומן סהר ככישרון גדול וזכה לשבחים מצד השפים יוסי שיטרית, אסף גרניט ומושיק רוט, אשר משמשים כשופטים בתוכנית. בהמשך, סהר הצטרף לנבחרת היוקרתית של השף יוסי שיטרית.

צילום : Micha Loubaton